restauracja

[carte-title class=”carte-1″]O nas[/carte-title]

[carte-title class=”carte-2″]Aktualności[/carte-title]

 

[carte-content class=”carte-1″]

Morskie Oko znajduje się w secesyjnej kamienicy przy placu Szczepańskim 8, nawiązuje każdym szczegółem do niepowtarzalnej atmosfery góralskiej karczmy. Restauracja powstała z połączenia miłości i pasji do zakopiańskiej kultury i tradycji. Jest doskonałym miejscem na spotkania w gronie bliskich i przyjaciół, a turystom przybliża typową polską gościnność.

Restauracja ma szczególny urok; wszędzie wokół tlą się świece, w powietrzu unosi się przyjemny zapach palonego w kominku drewna, a w tle słychać góralskie śpiewy na żywo. Jest to niepowtarzalne miejsce, w którym można skosztować regionalnej kuchni polskiej. Są to przede wszystkim wyśmienite mięsa: baranina, cielęcina, polędwica, żeberka, golonko, do których podawane są pachnące sosy przyrządzane według starej receptury. Specjalnością są również ulepione w naszej kuchni pierogi oraz pyszne domowe ciasta na deser. U nas goście mogą skosztować regionalnych napitków: mioduli staropolskiej, litworówki, tarninówki oraz śliwowicy.

Nazwa restauracji wywodzi się od najsłynniejszego i największego jeziora w Tatrach położonego w Dolinie Rybiego Potoku, u stóp Mięguszowieckich Szczytów. Z Morskim Okiem wiąże się wiele góralskich podań i legend. Według jednej z nich nazwa „bezdennego” jeziora w Dolinie Rybiego Potoku wzięła się stąd, że ma ono podziemne połączenie z Adriatykiem. Dowodem na to były rzekomo wyłowienie z jego wód butelki, a także szkatułki z kosztownościami, które razem ze statkiem poszły na dno morza. Według innej legendy podobno kiedyś w miejscu Morskiego Oka stała stara karczma, która niby jest zatopiona na dnie jeziora. Niestety do tej pory nikt jej nie znalazł…

logo_gdzie

local_lifemtstripadvisor

[/carte-content]

[carte-content class=”carte-2″]

Zawsze od wtorku do soboty od godz. 19.00-23.00 gra kapela góralska ( trzech muzyków, którzy grają i śpiewają). W sezonie letnim zespół gra również w niedzielę i poniedziałek, dlatego lepiej wcześniej do nas zadzwonić.

BON PODARUNKOWY!

Dla osób pragnących podarować swoim najbliższym, pracownikom, przyjaciołom oryginalny prezent mamy propozycję niezapomnianej kolacji w Morskim Oku. Prosimy o kontakt z managerem restauracji i określenie wartości zaproszenia oraz imienia i nazwiska obdarowanej osoby.


Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm”, udzieloną przez PFR SA.

[/carte-content]

morskie oko